Konferencja naukowa: Jean Emmanuel Gilibert (1741–1814) i jego rola w rozwoju historii naturalnej na Uniwersytecie Wileńskim

02.07.2014 | 17.04.2022

Towarzystwo Naukowe Warszawskie oraz Instytut Historii Nauki im. L. i A. Birkenmajerów PAN uprzejmie zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej pt: Jean Emmanuel Gilibert (1741–1814) i jego rola w rozwoju historii naturalnej na Uniwersytecie Wileńskim. Konferencja odbędzie się w dniach 25–26. 09. 2014 w Warszawie, w Pałacu Staszica, sala nr. 5.
Celem konferencji jest przypomnienie życia i działalności francuskiego botanika Jean Emmanuela Giliberta w dwusetną rocznicę jego śmierci oraz przedstawienie wyników międzynarodowych badań nad jego dziełem. Przypomniana zostanie jego wszechstronna działalność naukowa, prowadzona m.in. na ziemiach Wielkiego Księstwa Litewskiego. Omówione zostaną również inne wybrane wątki dotyczące przyrodoznawstwa czasów Giliberta.
Konferencja wpisuje się w cykl obchodów 60–lecia założenia Instytutu Historii Nauki PAN. Honorowym gościem będzie prof. Daniel Beauvois – francuski historyk, doktor honoris causa uniwersytetów: Wrocławskiego, Warszawskiego i Jagiellońskiego.
Konferencja jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Arrow Button Wróć

Polityka prywatności Więcej or ZAMKNIJ KOMUNIKAT