CfP: Szkolnictwo wyznaniowe i jego oddziaływanie na życie społeczno-kulturalne państwa oraz regionu w XX wieku

29.06.2019 | 23.02.2022

Instytut Historii Nauki im. Ludwika i Aleksandra Birkenmajerów Polskiej Akademii Nauk zaprasza do udziału w konferencji „Szkolnictwo wyznaniowe i jego oddziaływanie na życie społeczno-kulturalne państwa oraz regionu w XX wieku”. Konferencja odbędzie się 6 grudnia 2019 r. w siedzibie IHN PAN (Pałac Staszica, sala A27). Zgłoszenia referatów przyjmowane są do końca października 2019 r.

Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na dzieje i wkład szkolnictwa konfesyjnego różnych religii w edukację i życie społeczno-kulturalne wybranych krajów oraz regionów w XX wieku. Organizatorów konferencji interesować będą ujęcia problemu zarówno w marko-, jak i mikroskali: szkice ogólne, dzieje wybranych instytucji oświatowych, szkół, charakterystyka środowisk oświatowych, kadr kierowniczych i dydaktycznych, programów nauczania i wychowania, opis organizacji wspierających funkcjonowanie placówek edukacji wyznaniowej poszczególnych kościołów i związków wyznaniowych. Efektem końcowym przedsięwzięcia będzie publikacja naukowa w formie pracy zbiorowej. Ostateczny termin zgłoszenia referatu: do 31 października br., a nadsyłania tekstów do publikacji: do 31 grudnia br.

Od prelegentów nie pobiera się opłaty konferencyjnej. Autorzy artykułów nie ponoszą opłat za publikację tekstów. Uczestnikom zapewniony zostanie obiad.

Osoba do kontaktu:

dr Monika Wiśniewska IHN PAN
mwisniewska@ihnpan.pl

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Arrow Button Wróć

Polityka prywatności Więcej or ZAMKNIJ KOMUNIKAT