Seminarium z historii nauk przyrodniczych i ścisłych, 20 maja 2026 r.
14.05.2026 | 05.06.2026
Zapraszamy na seminarium z historii nauk przyrodniczych i ścisłych, które odbędzie się w środę 20 maja o godz. 14.00. Jak zwykle w trybie hybrydowym – w Instytucie Historii Nauki PAN (pok. A27) oraz na platformie ZOOM.
Prof. dr hab. Ewa Wyka z Instytutu Historii Nauki PAN prześwietli wczesną recepcję odkrycia promieni Roentgena i zastosowań tego odkrycia w środowisku uczonych, medyków i techników działających na ziemiach polskich. Zgodnie ze swoimi zainteresowaniami naukowymi, nie omieszka wprowadzić nas również w świat historycznej aparatury. Streszczenie wystąpienia seminaryjnego znajduje się pod adresem: https://www.ihnpan.pl/materialne-dziedzictwo-badan-rentgenowskich-w-polskich-muzeach/


Wróć