Konferencja „Rośliny lecznicze w nauce i kulturze” 19–21 maja 2023 – zaproszenie

07.02.2023 | 07.02.2023

W imieniu Organizatorów Konferencji zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Rośliny lecznicze w nauce i kulturze”, która odbędzie się w Warszawie, w Pałacu Staszica PAN,  ul. Nowy Świat 72 i w Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu oraz w trybie online, w dniach 19–21 maja 2023 r.

Ze względu na oryginalną tematykę, interdyscyplinarny charakter Konferencji, która pokonuje bariery pomiędzy różnymi specjalnościami naukowymi, mamy nadzieję, że organizowane przez nas wydarzenie spotka się z zainteresowaniem środowisk naukowych, a także przyczyni się do propagowania informacji naukowych o roli roślin leczniczych w farmacji, medycynie współczesnej i dawnej. Na podstawie doświadczeń z Pierwszej Edycji Konferencji jesteśmy przekonani, że Konferencja zakończy się powodzeniem pod względem naukowym i frekwencyjnym.

Wydarzenie jest adresowane do specjalistów różnych dziedzin oraz osób zainteresowanych tematyką roślin leczniczych.

Uczestnictwo w Konferencji jest odpłatne i wymaga rejestracji. Informacja o tegorocznej Edycji oraz Program zeszłorocznej Konferencji są dostępne pod adresem: https://etnofarmacja.pl/informacje.

Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na FanPage’u Konferencji: https://www.facebook.com/etnofarmacja.

Link do Wstępnego Programu Konferencji: https://etnofarmacja.pl/program

Program Wstępny jest sukcesywnie uzupełniany, w miarę napływania zgłoszeń, natomiast finalny Program Konferencji zostanie ogłoszony po 12 marca, na podstawie uprzedniej decyzji Komitetu Naukowego.

Kontynuacją naszych prac będzie punktowana publikacja naukowa, zawierająca artykuły pokonferencyjne, jako rozwinięcie referatów lub numer specjalny czasopisma naukowego „Medycyna Nowożytna”, wydawanego przez Instytut Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk.

Iwona Arabas i Robert Księżopolski
Komitet Organizacyjny Konferencji „Rośliny lecznicze w nauce i kulturze”.

ZAPROSZENIE

Arrow Button Wróć

Polityka prywatności Więcej or ZAMKNIJ KOMUNIKAT